Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

İEİS, ilaç endüstrisinin duayen ismi Kaya Turgut’un 90. yaşını kutladı

Türkiye ilaç endüstrisinin duayen ismi İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Onur Başkanı ve Turgut İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Turgut’un 90. yaş günü, İEİS Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut’un ev sahipliğinde Hotel Les Ottomans’ta gerçekleşti.

Türkiye ilaç endüstrisinin duayen isimlerinden, Fako ve Turgut İlaç’ın kurucusu, uzun yıllar İEİS Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerini yürüten, İEİS Onur Başkanı Kaya Turgut’un 90. yaş günü, sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı bir davetle, 6 Şubat 2017 Pazartesi günü kutlandı.

Gecede konuşma yapan ve Kaya Turgut isminin, sadece ilaç sektörü için değil, Türk iş dünyası için de bir ilham kaynağı olduğunu söyleyen İEİS Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut; “Kaya Turgut’un elini attığı her iş bize göre bir ders kitabıdır. İşte bu nedenle, onun doğum günü özeldir. Kutlanmaya değerdir. Cesur, yenilikçi, inandığından vazgeçmeyen, savaşçı bir karakterdir. Ama en önemli özelliği insanlığıdır. Hep kötü günlerimizde yanımızdadır. Bilgisiyle, vizyonuyla, cesaretiyle, hayat enerjisiyle, iyi ki tanıdık onu. Nice güzel yaşlarını bir arada kutlamayı diliyoruz.” dedi.

Kaya Turgut ise yaptığı konuşmada bir endüstriyi kurmanın ve yaşatmanın zorluğuna değindi. Turgut, “Şu an burada bulunan çok sevgili arkadaşlarımın anneleri, babaları, amcaları, dayılarıyla birlikte çalıştım. Bu endüstri onlarla gelişti. Şimdi sizler beni yalnız bırakmıyorsunuz. Böyle mutlu bir hayat her endüstride, her sanayi kolunda inanın yaşanmıyor. Böyle bir geceyi bana yaşattığınız için müteşekkirim size. Umarım ileride çok daha güzel günler görür çok daha güzel işler yaparsınız ve bu ülkenin gururu olan ilaç endüstrisini tüm dünyaya gösterirsiniz. 90 yaşıma gelmeme rağmen ben bu endüstri için mücadeleye sonuna kadar devam edeceğim.” dedi.

07.02.2017

İlgili Görseller: