Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası için ilaç sektörü bir araya geldi


Türkiye ilaç endüstrisi, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası kapsamında bir araya geldi. İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın (İEİS) üyeleri kampanyaya 2,25 milyon TL bağışta bulundu.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası üyelerinden Abdi İbrahim İlaç, Adeka İlaç, Ali Raif İlaç, Berko İlaç, Daiichi-Sankyo İlaç, Dem İlaç, Drogsan İlaçları, EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Farma-tek İlaç, İlko İlaç, Keymen İlaç, Liba Laboratuarları, Orva İlaç, Pharmactive İlaç ve Recordati İlaç, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerin ailelerine ve gazilere destek amacıyla, Başbakanlık tarafından başlatılan kampanyaya 2,25 milyon TL bağışta bulundu.

İEİS Başkanı Nezih Barut, “Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletin iradesine karşı gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. 15 Temmuz gecesi canları pahasına demokrasimize sahip çıkmış şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin geride kalan acılı ailelerine karşı olan sorumluluğumuz şüphesiz çok büyük. Başbakanlığımız tarafından başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen kampanyaya, İEİS üyesi firmalar olarak 2,25 milyon TL bağışta bulunduk. İlaç endüstrisi olarak böylesine anlamlı bir kampanyanın parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi. 

07.09.2016